3RP090M-8-S | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3RP090M-8-S |
Description | GDT 90V 20KA 3 POLE SMD REEL |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Gas Discharge Tube 90 V 20000A (20kA) ±20% 3 Pole Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impulse Discharge Current (8/20µs) 20000A (20kA) |
Manufacturer YAGEO | Tolerance ±20% |
Series | Number of Poles 3 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Fail Short No |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - DC Spark Over (Nom) 90 V | Package / Case 3-SMD Cylinder Square End |