XP10C150M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XP10C150M |
Description | MOSFET N/P-CH 100V 2.5A 8SO |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Mosfet Array 100V 2.5A (Ta) 2W (Ta) Surface Mount 8-SO |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 150mOhm @ 2A, 10V, 160mOhm @ 2A, 10V |
Manufacturer YAGEO XSEMI | Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17.6nC @ 10V, 51.2nC @ 10V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 960pF @ 50V, 3040pF @ 50V |
Part Status Active | Power - Max 2W (Ta) |
Technology MOSFET (Metal Oxide) | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Configuration N and P-Channel | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V | Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 2.5A (Ta) | Supplier Device Package 8-SO |