XJ5002402U
DigiKey Part Number
3362-XJ5002402U-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XJ5002402U
Description
INVERTER 24VDC 500W PURE SINE
Customer Reference
Detailed Description
24VDC Voltage Input 500 W Power Output Continuous Inverter 1 AC Outlets CEE 7/3 Europe
Category
Connector - AC Output
CEE 7/3
Manufacturer
XUNZEL
Connector - Voltage Input
Terminals
Series
Power - Output Continuous
500 W
Packaging
Retail Package
Power - Output Surge
1000 W
Part Status
Active
Remote Capability
Yes
Type
Inverter
Region Utilized
Europe
Voltage - Output
230VAC
Size
10.00" L x 7.00" W x 7.00" H (254.0mm x 177.8mm x 177.8mm)
Voltage - Input
24VDC