JHL0624S12
DigiKey Part Number
1470-3039-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JHL0624S12
Description
DC DC CONVERTER 12V 6W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 500mA 20V - 30V Input
EDA/CAD Models
JHL0624S12 Models
Category
Power (Watts)
6 W
Mfr
Voltage - Isolation
4 kV
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Efficiency
83%
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
20V
Package / Case
24-DIP Module, 7 Leads
Voltage - Input (Max)
30V
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
500mA