JHL0624D15
DigiKey Part Number
1470-3042-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JHL0624D15
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 6W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 200mA, 200mA 20V - 30V Input
EDA/CAD Models
JHL0624D15 Models
Category
Current - Output (Max)
200mA, 200mA
Mfr
Power (Watts)
6 W
Series
Voltage - Isolation
4 kV
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Number of Outputs
2
Efficiency
83%
Voltage - Input (Min)
20V
Voltage - Input (Max)
30V
Package / Case
24-DIP Module, 9 Leads
Voltage - Output 1
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)