JHL0312D12
DigiKey Part Number
1470-3026-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JHL0312D12
Description
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 125mA, 125mA 10V - 17V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JHL0312D12 Models
Category
Current - Output (Max)
125mA, 125mA
Mfr
Power (Watts)
3 W
Series
Voltage - Isolation
4 kV
Packaging
Tube
Applications
Medical
Part Status
Active
Features
OCP, OVP, SCP, UVLO
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Number of Outputs
2
Efficiency
82%
Voltage - Input (Min)
10V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Max)
17V
Package / Case
24-DIP Module, 9 Leads
Voltage - Output 1
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)