830003137B | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1923-830003137B-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 830003137B |
Description | WE-XTAL QUARTZ CRYSTAL 6.1440 MH |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.144 MHz ±30ppm Crystal 30pF 60 Ohms HC-49/US |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 830003137B Models |
Category | Load Capacitance 30pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Bulk | Operating Temperature -10°C ~ 60°C |
Part Status Active | Mounting Type Through Hole |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 6.144 MHz | Size / Dimension 0.447" L x 0.190" W (11.35mm x 4.85mm) |
Frequency Stability ±50ppm | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm |