WM4PD-0.5-18-S
DigiKey Part Number
5849-WM4PD-0.5-18-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WM4PD-0.5-18-S
Description
POWER DIV 4 WAY 0.5-18 GHZ SMA
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 500 MHz ~ 18 GHz Isolation (Typ) 20dB, Return Loss (Typ) 18dB, Imbalance (Typ) 2° Module, SMA Connectors
Category
Insertion Loss
2.5dB
Manufacturer
Werbel Microwave LLC
Frequency
500 MHz ~ 18 GHz
Series
Specifications
Isolation (Typ) 20dB, Return Loss (Typ) 18dB, Imbalance (Typ) 2°
Packaging
Retail Package
Size / Dimension
6.250" L x 2.980" W x 0.500" H (158.80mm x 75.70mm x 12.70mm)