Image for WLSN104DZ0K561LB is not available
WLSN104DZ0K561LB
DigiKey Part Number
1292-WLSN104DZ0K561LBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLSN104DZ0K561LB
Description
FIXED IND 560UH 320MA 1.904 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
560 µH Unshielded Wirewound Inductor 320 mA 1.904Ohm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.904Ohm Max
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)