Image for WLCW1005CFG39NTB is not available
WLCW1005CFG39NTB
DigiKey Part Number
1292-WLCW1005CFG39NTBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLCW1005CFG39NTB
Description
FIXED IND 39NH 250MA 700 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 250 mA 700mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)