WLBD1608HCU601TH
DigiKey Part Number
1292-WLBD1608HCU601THTR-ND - Tape & Reel (TR)
1292-WLBD1608HCU601THCT-ND - Cut Tape (CT)
1292-WLBD1608HCU601THDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD1608HCU601TH
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.3A 200mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Current Rating (Max)
1.3A