WLBD1608HCU221TL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 52,957
Datasheet
Pulse Electronics
In Stock: 13
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
INPAQ Technology Co., Ltd
TDK
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 2.2A 50mOhm
WLBD1608HCU221TL
DigiKey Part Number
1292-WLBD1608HCU221TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD1608HCU221TL
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
2.2A
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Filter Type
Power Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)