SH31N471J102CT
DigiKey Part Number
1292-SH31N471J102CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SH31N471J102CT
Description
CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 1206
Detailed Description
470 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage, Soft Termination
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)