SH18B222K101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 1,463
Datasheet
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
SH18B222K101CT
DigiKey Part Number
1292-SH18B222K101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SH18B222K101CT
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)