SH18B221K160CT
DigiKey Part Number
1292-SH18B221K160CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SH18B221K160CT
Description
CAP CER 220PF 16V X7R 0603
Detailed Description
220 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)