S252N330J602CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Image for S252N330J602CT is not available
S252N330J602CT
DigiKey Part Number
1292-S252N330J602CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S252N330J602CT
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 2211
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2211 (5728 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
X1, Y2
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
±5%
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)