S243N120J502CT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
S243N120J502CT
DigiKey Part Number
1292-S243N120J502CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S243N120J502CT
Description
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 1812
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)