RF18N470J500CT is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 14,529
Datasheet
KEMET
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
RF18N470J500CT
DigiKey Part Number
1292-RF18N470J500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF18N470J500CT
Description
0603 MLCC NPO 47 PF +/- 5% 50 V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)