RF18N0R9B500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2,426
Datasheet
KEMET
0.9 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
RF18N0R9B500CT
DigiKey Part Number
1292-RF18N0R9B500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF18N0R9B500CT
Description
CAP CER 0.9PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)