RF15N1R6B500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
In Stock: 8,857
Datasheet
Image for RF15N1R6B500CT is not available
RF15N1R6B500CT
DigiKey Part Number
1292-RF15N1R6B500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF15N1R6B500CT
Description
CAP CER 1.6PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
1.6 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)