MT18B221K500CT
DigiKey Part Number
1292-MT18B221K500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1292-MT18B221K500CT-ND - Cut Tape (CT)
1292-MT18B221K500CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MT18B221K500CT
Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0603
Detailed Description
220 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)