MT15N331J500CT is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 14,050
KEMET
In Stock: 95,551
Datasheet
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MT15N331J500CT
DigiKey Part Number
1292-MT15N331J500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MT15N331J500CT
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)