MT15N220J500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 17,578
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 29,725
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MT15N220J500CT
DigiKey Part Number
1292-MT15N220J500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MT15N220J500CT
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)