HH18N5R6B500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3,663
Datasheet
Image for HH18N5R6B500CT is not available
HH18N5R6B500CT
DigiKey Part Number
1292-HH18N5R6B500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HH18N5R6B500CT
Description
CAP CER
Detailed Description
5.6 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)