HH18N1R3B500CT
DigiKey Part Number
1292-HH18N1R3B500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HH18N1R3B500CT
Description
CAP CER 1.3PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
1.3 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)