HH15N8R2B250CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Image for HH15N8R2B250CT is not available
HH15N8R2B250CT
DigiKey Part Number
1292-HH15N8R2B250CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HH15N8R2B250CT
Description
CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 0402
Detailed Description
8.2 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)