HH15N3R9C500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Image for HH15N3R9C500CT is not available
HH15N3R9C500CT
DigiKey Part Number
1292-HH15N3R9C500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HH15N3R9C500CT
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
3.9 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)