1812N223J500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812N223J500CT
DigiKey Part Number
1292-1812N223J500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812N223J500CT
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812N223J500CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)