1812N221J302CT
DigiKey Part Number
1292-1812N221J302CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812N221J302CT
Description
CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 1812
Detailed Description
220 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1812N221J302CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)