1812N220G302CT
DigiKey Part Number
1292-1812N220G302CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812N220G302CT
Description
CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±2% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812N220G302CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)