1812B683K101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812B683K101CT
DigiKey Part Number
1292-1812B683K101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B683K101CT
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812B683K101CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)