1812B474M101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.47 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812B474M101CT
DigiKey Part Number
1292-1812B474M101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B474M101CT
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812B474M101CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)