1812B472K101CT
DigiKey Part Number
1292-1812B472K101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B472K101CT
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 1812
Detailed Description
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812B472K101CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)