1812B333K201CT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.033 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812B333K201CT
DigiKey Part Number
1292-1812B333K201CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B333K201CT
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812B333K201CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)