1812B223K101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812B223K101CT
DigiKey Part Number
1292-1812B223K101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B223K101CT
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812B223K101CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)