1812B104M201CT
DigiKey Part Number
1292-1812B104M201CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B104M201CT
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1812B104M201CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)