1808N270K202CT
DigiKey Part Number
1292-1808N270K202CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808N270K202CT
Description
CAP CER 27PF 2KV C0G/NP0 1808
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)