1210N330J501CT
DigiKey Part Number
1292-1210N330J501CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210N330J501CT
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210N330J501CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)