1210B334J250CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210B334J250CT
DigiKey Part Number
1292-1210B334J250CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210B334J250CT
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1210
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)