1210B105M101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 9,672
Datasheet
TDK
TDK
In Stock: 224
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
In Stock: 189
1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210B105M101CT
DigiKey Part Number
1292-1210B105M101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210B105M101CT
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210B105M101CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)