1206N471J100CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 3,547
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Vitramon
470 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
1206N471J100CT
DigiKey Part Number
1292-1206N471J100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206N471J100CT
Description
CAP CER 470PF 10V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206N471J100CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)