1206N3R3D631CT
DigiKey Part Number
1292-1206N3R3D631CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206N3R3D631CT
Description
CAP CER 3.3PF 630V C0G/NP0 1206
Detailed Description
3.3 pF ±0.5pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
1206N3R3D631CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)