1206N220J102CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 6,404
Datasheet
22 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
1206N220J102CT
DigiKey Part Number
1292-1206N220J102CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206N220J102CT
Description
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 1206
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)