1206B684K100CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 2,965
Datasheet
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.68 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206B684K100CT
DigiKey Part Number
1292-1206B684K100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206B684K100CT
Description
CAP CER 0.68UF 10V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206B684K100CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)