1206B683J201CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206B683J201CT
DigiKey Part Number
1292-1206B683J201CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206B683J201CT
Description
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1206
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)