1206B681J102CT
DigiKey Part Number
1292-1206B681J102CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206B681J102CT
Description
CAP CER 680PF 1KV X7R 1206
Detailed Description
680 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1206B681J102CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)