1206B334J250CT is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Vitramon
In Stock: 2,940
Datasheet
0.33 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206B334J250CT
DigiKey Part Number
1292-1206B334J250CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206B334J250CT
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206B334J250CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)