0805N682F100CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
Vishay Vitramon
6800 pF ±1% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
0805N682F100CT
DigiKey Part Number
1292-0805N682F100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805N682F100CT
Description
CAP CER 6800PF 10V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)