0805N332J500CT
DigiKey Part Number
1292-1595-2-ND - Tape & Reel (TR)
1292-1595-1-ND - Cut Tape (CT)
1292-1595-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805N332J500CT
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0805N332J500CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)