0805N220G500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 7,675
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Vitramon
In Stock: 60
Vishay Vitramon
22 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
0805N220G500CT
DigiKey Part Number
1292-0805N220G500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805N220G500CT
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805N220G500CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)